28.08.2016 | Redakce

Rozhovor s Jakubem Robenkem o ženách FBC Ostrava

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava má na turnaji hned dva týmy. Ženský, který je posilněný o juniorky, a juniorský posilněný o dorostenky. Zatímco starší hráčky mají za cíl urvat co nejvíce vítězství, jejich mladší kolegyně jsou na turnaji, aby nasbíraly nové zkušenosti, které v lize nedostanou.

 
 
 

Na turnaji máte dva týmy. Jak jste prozatím spokojeni s jejich výkony?
Popravdě, zatím moc nejsme. Je třeba si říct konstruktivní kritiku a poučit se z ní. Ráno se mi líbily mladší holky a líbil se mi i zápas žen. Samozřejmě, my se nechceme vymlouvat - co se týče žen, byl včerejší den nepovedený. Pokud by mi někdo včera ráno řekl, že budeme mít po třech zápasech jeden bod, tak bych si ťukal na čelo, že je blázen. No nakonec to byla realita. Doufám, že se holky na sobotu lépe vyspaly, a že turnaj nakonec dopadne podle našich představ. A snad ukážeme, proč jsme měli ambice turnaj vyhrát. Pokud jde o mladší hráčky, tam nejde o výsledky, ale jakýsi herní progres. Včera měly jak povedenější, tak méně povedené zápasy. Dnes zlepšily to, co jsme po nich chtěli, a to je pro nás v tuto chvíli nejdůležitější. 

Je tedy nějaký konkrétní prvek, který musíte zlepšit?
V ženách je to určitě produktivita. Bez ní se neobejdeme. Zkoušíme něco nového, nicméně kvalita týmů na turnaji není tak velká, abychom se mohli vymlouvat, že výsledky jsou špatné kvůli tomu, že zkoušíme něco nového. Hrací čas je jaký je a my máme ambice i do ligy, a přestože je hrací čas krátký, musí si s tím umět holky poradit. Jak s časem, tak s produktivitou. U mladých holek musíme zlepšit chuť do hry. Chtít dát gól v každé situaci, být lepší, i když jsou soupeřky starší. I když jsou soupeřky třeba silově lepší, tak ta chuť z těch mladších hráček musí stříkat.

V týmu máte nové hráčky. Jak se daří jejich zapojení do sestavy a kolektivu?
U dětí je to asi výraznější problém než u těch žen. Pro nás je důležité, aby pochopily naši filozofii a jak ji máme nastavenou. Zbytek se už naučí. Myslím si, že holky spolu vychází dobře - jsou super a přijmou každého, nemám z toho strach. Herně to během pár měsíců vychytají na úroveň holek, které jsou v týmu déle. Co se týče žen, hledáme vazby kdo s kým bude hrát. Něco se zkouší, něco vypadá lépe a můžeme říct, že zatím jsme celkem spokojeni. 

 

Generalní partner

 
 
 

Hlavní partneři

 
 
 

Partner pro ubytování

 
 
 

Partneři

 
 
 
 
Krátké zprávy
Jména na soupiskách
01.03.2018 - Chtěly bychom Vás upozornit. aby jste na soupiskách uváděli jen jméno a příjmení bez přezdívek. Například Jan Novák. V případě, že budete mít jiné jméno hráče než je na soupisce na webu nebo v zápise je hráč automaticky vyloučen z turnaje.
Vkladaní soupisek
01.02.2018 - Soupisky na Women Ostrava Cup 2018 můžete vkládat pomocí tohoto formuláře www.ostravacup.cz/admin
Dejte To se mi líbí
02.01.2018 - Dejte odkaz - To se mi líbí https://www.facebook.com/ostravacup?ref=hl
Jména na soupiskách
01.03.2017 - Chtěly bychom Vás upozornit. aby jste na soupiskách uváděli jen jméno a příjmení bez přezdívek. Například Jan Novák. V případě, že budete mít jiné jméno hráče než je na soupisce na webu nebo v zápise je hráč automaticky vyloučen z turnaje.
Vkladaní soupisek
01.02.2017 - Soupisky na Ostrava Cup 2017 můžete vkládat pomocí tohoto formuláře www.ostravacup.cz/admin
 
 
 
Fotografie