03.06.2018 | JK

První finálové boje za námi – mladší žáci a starší žačky

První finálové zápasy jsou minulostí. Známe zlaté medailisty pro B13 a G15.

První finále celého bloku zápasů obstarali kluci z kategorie mladších žáků B13 a do finále se nakonec probojovali zástupci skoro domácích Vítkovic a brněnských Bulldogs. I když už uplynula nějaká voda, stále je to pestrý souboj hlavně pro trenéra Brna Rostislava Kohúta, který putoval trase FBC Ostrava – Vítkovice – Brno, aby jeho florbalová kariéra vrcholila právě v roli hlavního trenéra mládeže a nově trenéra mužů u Bulldogs.

Jeho tým nakonec v B13 slaví zlaté medaile, neboť to byli kluci v oranžovém, kdo byl po celý zápas lepším ve hře pět na pět a vše kořenil sedmibrankovým přídělem do sítě severomoravského soupeře. O zhodnocení turnaje jsme požádali právě trenéra Brna.

“Turnaj měl letos v této kategorii zajímavou konkurenci a široké obsazení. Jsme rádi, že jsme nakonec celý turnaj vyhráli, ale nebylo to tak lehké, jak to mohlo vypadat po shlédnutí výsledků. Vyhráli jsme hlavně proto, že naši kluci byli dobře připavení po mentální stránce a byli nejvyspělejší v zapojovaní do hry. Pro děti tohoto věku je hodně těžké hrát pět proti pěti tak, aby se zapojovali všichni do hry a myslím, že v tomto jsme byli nejvyspělejší.”

V zápase o třetím místě už hodně unavený Šternberk po odevzdaném výkonu zajistil přesun bronzu na Slovensko, jmenovitě pro Sniper Bratislava, kteří vyhráli 8:1.

Dalším finálovým zápasem byla kategorie starších žákyň G15. Skvěle hrající Olomouc už po první třetině zápas rozhodla. Její děvčata vedla 5:0 a soupeř z ostravského FBC hrál jen kompars. Zápas se pak už jen dohrával, tudíž velká škoda červené karty pro trenéra Olomouce pana Řeháka, který ji “vyfasoval” za řeči na adresu sudího. O komentář velkého úspěchu Olomouce jsme požádali trenérku Dagmar Sigmundovou.

“Já bych ráda ocenila přístup našich dívek. Celý turnaj hrály týmově a snažily se prodat to, co se za celou sezónu naučily. Dostaly se do herní euforie a vycházely jim krásné akce a přihrávky. Byly schopny reagovat na pokyny trenéra, provést to na hřišti a přidat něco navíc.”

Zápas o třetí místo nebyl již tak jasný. Židenice se přetahovaly s Vítkovicemi o bronz a rozhodla až branka pár minutek před koncem na 5:4 pro svěřenkyně vítkovického trenéra Martiníka.