03.06.2018 | JK

První finálové boje za námi – mladší žáci a starší žačky

První finálové zápasy jsou minulostí. Známe zlaté medailisty pro B13 a G15.

 
 
 

První finále celého bloku zápasů obstarali kluci z kategorie mladších žáků B13 a do finále se nakonec probojovali zástupci skoro domácích Vítkovic a brněnských Bulldogs. I když už uplynula nějaká voda, stále je to pestrý souboj hlavně pro trenéra Brna Rostislava Kohúta, který putoval trase FBC Ostrava – Vítkovice – Brno, aby jeho florbalová kariéra vrcholila právě v roli hlavního trenéra mládeže a nově trenéra mužů u Bulldogs.

Jeho tým nakonec v B13 slaví zlaté medaile, neboť to byli kluci v oranžovém, kdo byl po celý zápas lepším ve hře pět na pět a vše kořenil sedmibrankovým přídělem do sítě severomoravského soupeře. O zhodnocení turnaje jsme požádali právě trenéra Brna.

“Turnaj měl letos v této kategorii zajímavou konkurenci a široké obsazení. Jsme rádi, že jsme nakonec celý turnaj vyhráli, ale nebylo to tak lehké, jak to mohlo vypadat po shlédnutí výsledků. Vyhráli jsme hlavně proto, že naši kluci byli dobře připavení po mentální stránce a byli nejvyspělejší v zapojovaní do hry. Pro děti tohoto věku je hodně těžké hrát pět proti pěti tak, aby se zapojovali všichni do hry a myslím, že v tomto jsme byli nejvyspělejší.”

V zápase o třetím místě už hodně unavený Šternberk po odevzdaném výkonu zajistil přesun bronzu na Slovensko, jmenovitě pro Sniper Bratislava, kteří vyhráli 8:1.

Dalším finálovým zápasem byla kategorie starších žákyň G15. Skvěle hrající Olomouc už po první třetině zápas rozhodla. Její děvčata vedla 5:0 a soupeř z ostravského FBC hrál jen kompars. Zápas se pak už jen dohrával, tudíž velká škoda červené karty pro trenéra Olomouce pana Řeháka, který ji “vyfasoval” za řeči na adresu sudího. O komentář velkého úspěchu Olomouce jsme požádali trenérku Dagmar Sigmundovou.

“Já bych ráda ocenila přístup našich dívek. Celý turnaj hrály týmově a snažily se prodat to, co se za celou sezónu naučily. Dostaly se do herní euforie a vycházely jim krásné akce a přihrávky. Byly schopny reagovat na pokyny trenéra, provést to na hřišti a přidat něco navíc.”

Zápas o třetí místo nebyl již tak jasný. Židenice se přetahovaly s Vítkovicemi o bronz a rozhodla až branka pár minutek před koncem na 5:4 pro svěřenkyně vítkovického trenéra Martiníka.


 

Generalní partner

 
 
 

Hlavní partneři

 
 
 

Partner pro ubytování

 
 
 

Partneři

Ostravské výstavy a.s.
Zadní-Vrátka
 
 
 
 
Krátké zprávy
Finálový program:
18.05.2019 - Neděle 02.06.2019
12:
45 finálový zápas - kategorie G15
14:
00 finálový zápas - kategorie B09
14:00
finálový zápas - kategorie B13
15:00
finálový zápas - kategorie B11
15:15
finálový zápas - kategorie B15
16:00
finálový zápas - kategorie G13
16:30
finálový zápas - kategorie G17
17:
45 finálový zápas - kategorie B17
Vše na SH Trojhalí Karolina Ostrava.
Přípravka B09
13.05.2019 - Z důvodu přeřazení týmů Bullodgs Brno Girls z elévkyň (kategorie se neotevřela) do přepravky museli organizátoři upravit propozice pro start hráček - v kategorii B09 může nastoupit hráčka narození 2008 a mladší).
VYLOUČENÍ
01.04.2019 - Upozorňujeme Vás, že rozhodčí po faulu bude vylučovat hráče na 2. minuty (za vyloučení se nepojedou trestné střílení), jen v případě, že rozhodčí pískne ve hře trestné střílení
Jména na soupiskách
01.03.2019 - Chtěly bychom Vás upozornit. aby jste na soupiskách uváděli jen jméno a příjmení bez přezdívek. Například Jan Novák. V případě, že budete mít jiné jméno hráče než je na soupisce na webu nebo v zápise je hráč automaticky vyloučen z turnaje.
Vkladaní soupisek
01.02.2019 - Soupisky na Junior Ostrava Cup 2018 můžete vkládat pomocí tohoto formuláře www.ostravacup.cz/admin
 
 
 
Fotografie