02.06.2019 | TM

Ostravské dorostenky získaly zlato

Dorostenky znají vítěze kategorie G17!

 
 
 

Už to vypadalo jako senzace! Když se hned z prvního buly vrhla na překvapenou brankářku Ostravy Karolína Sigmundová, která pohotovou střelou otevřela skóre, hala zůstala v úžasu. Byly to navíc Olomoučanky, kdo po čas třetiny určoval tempo a styl hry. Ostravankám se ne zcela povedeně dařilo přecházet do útoku. A když už se tak stalo, jejich střelecké pokusy většinou vyšly naprázdno. "Velmi mě gól Sigmundové překvapil, protože jsem to nečekala a byla špatně pozičně," přiznala po zápase brankářka Kateřina Valášková.

Nakonec Ostravanky nedobytný olomoucký val zlomily a dostaly se do pohodlného gólového náskoku. "Zápas byl opravdu neskutečně těžký, ale daly jsme to pro naši hráčku Vendy Maroszovou, která odchází do Vítkovic. Byl to pro ni poslední zápas za nás, tak jsme to pro ni vyhrály. Jsme rády, že s námi, že s námi mohla být několik úžasných let," říkala posmutněle vítězka turnaje a dodává, že se utkání lámalo v obraně. "Utkání se lámalo v obraně. Ze začátku jsme měli velmi špatnou obranu v první třetině, potom se holky zlepšily a bylo to čím dál tím lepší."


V boji o bronz se sobě postavily týmy, které se letos na turnaji již potkaly: Zlín Lions a PUKS TRZEBINIA. Zlíňanky si sice na polské sokyně věřily, přesto z nich měly menší obavy. "Věřily jsme si, ale moc jsme neočekávaly, protože jsme s nimi již jednou prohrály, takže jsme to braly s rezervou," svěřuje se zlínská brankářka Lenka Richterová. 

Rozdíl oproti prvnímu mači byl v přístupu jednotlivých hráček k zápasu. "Začaly jsme si hlídat hráčky, což jsme v tom minulém utkání bohužel nedělaly, z toho pak pramenily jejich šance." Tentokrát jich PUKS mnoho neměly, a když už, zakončily vždy do připravené Richterové. "Holky byly najednou i agresivnější v útoku, začaly více střílet a proměňovat šance," dodává. Její tým porazil polské soupeřky 5:1, zatímco Ostravanky Olomoučankám nadělily porážku 6:3.


 

Generalní partner

 
 
 

Hlavní partneři

 
 
 

Partner pro ubytování

 
 
 

Partneři

Ostravské výstavy a.s.
Zadní-Vrátka
 
 
 
 
Krátké zprávy
Finálový program:
18.05.2019 - Neděle 02.06.2019
12:
45 finálový zápas - kategorie G15
14:
00 finálový zápas - kategorie B09
14:00
finálový zápas - kategorie B13
15:00
finálový zápas - kategorie B11
15:15
finálový zápas - kategorie B15
16:00
finálový zápas - kategorie G13
16:30
finálový zápas - kategorie G17
17:
45 finálový zápas - kategorie B17
Vše na SH Trojhalí Karolina Ostrava.
Přípravka B09
13.05.2019 - Z důvodu přeřazení týmů Bullodgs Brno Girls z elévkyň (kategorie se neotevřela) do přepravky museli organizátoři upravit propozice pro start hráček - v kategorii B09 může nastoupit hráčka narození 2008 a mladší).
VYLOUČENÍ
01.04.2019 - Upozorňujeme Vás, že rozhodčí po faulu bude vylučovat hráče na 2. minuty (za vyloučení se nepojedou trestné střílení), jen v případě, že rozhodčí pískne ve hře trestné střílení
Jména na soupiskách
01.03.2019 - Chtěly bychom Vás upozornit. aby jste na soupiskách uváděli jen jméno a příjmení bez přezdívek. Například Jan Novák. V případě, že budete mít jiné jméno hráče než je na soupisce na webu nebo v zápise je hráč automaticky vyloučen z turnaje.
Vkladaní soupisek
01.02.2019 - Soupisky na Junior Ostrava Cup 2018 můžete vkládat pomocí tohoto formuláře www.ostravacup.cz/admin
 
 
 
Fotografie