07.06.2019 | TM

Rád bych opět chytal, netají se exvítkovický Blakala

Měl dobře nakročeno k přestupu z Vítkovic, nakonec však ze všeho sešlou vinou táhlého zranění. Nyní je všemu ale konec, Petr Blakala je zpět a je připraven se porvat o místo v sestavě.

 
 
 

Ještě nedávno bojoval o místo v A-týmu Vítkovic, následně zvažoval přestup do Bohemians či zahraničí. Nakonec se po něm ale slehla zem a až letos na jaře se o něm opět začalo mluvit jako o kandidátovi brankoviště. "Před dvěma roky jsem si poškodil šlachu v zápěstí, což mi vystavilo stopku na několik měsíců. Následně mě ještě čekaly dlouhé rehabilitace," objasňuje útlum florbalu Petr Blakala. "Samozřejmě mi florbal hodně chyběl, opět bych s ním rád pokračoval a doufám, že budu stoprocentně zdravý."

Než mu zranění vystavilo stopku, rozhodl se havířovský rodák pro Petrovice. "Z Petrovic jsem obdržel nabídku právě před dvěma lety, ale bohužel jsem nebyl připraven zasáhnout do sezóny. Po půlročním pobytu v USA se chci opět prohánět po palubovkách sportovních hal," svěřil se dvaadvacetiletý Blakala. Nyní je zpět a na Ostrava cupu nastupuje za Lucky Boys from KaCity. Turnaj jim vychází prozatím dobře: nejprve porazili poměrem 6:4 Team Sonomeister, večer si pak upravili tabulku s body o výhru nad Don Bosco (8:5). Po druhém utkání se na Blakalu snesla chvála ze všech stran. Nejprve mu jeden z přítomných diváků vysekl poklonu, že "to byl jeho zápas, který dobře zvládl," následně jej chválili i spoluhráči. "Kluci říkají, že jsem to ještě nezapomněl," směje se.


Vzápětí ale přiznává, že pro něj byly oba duely náročné. "Přeci jen si tělo odvykne od herního tempa, a jak se člověk pravidelně nepřipravuje, pocítí to. Snažím se do toho dát vše a zase se pořádně rozehrát." Kde ale v budoucnu bude Blakala hrát, to se neví. "Spekulace stranou, je "teprve" červen a vše se řeší. Kde nakonec zakotvím, pokud zakotvím, se uvidí nejspíše v následujících týdnech." Pravdou je, že mezitím již proběhla nabídka opět ze Švýcarska, nakonec se ale Blakala rozhodl ji nepřijmout. "Ačkoliv zněla lákavě, podmínky nebyly nastaveny úplně šťastně," podotýká.

I když v utkání s Don Boscem tým složený z hráčů Petrovic prohrával, kluci to nezabalili. "Řekli jsme si pár věcí, které by mohly fungovat. Pokryli si krosovky, vyšlo pár bloků, zákroků a trpělivou hrou a bojovností jsme to nakonec urvali, což možná ne všichni čekali a stavěli nás proto do role outside," zakončuje bývalý gólman Vítkovic.

 

Generalní partner

 
 
 

Hlavní partneři

 
 
 

Partner pro ubytování

 
 
 

Partneři

Ostravské výstavy a.s.
Zadní-Vrátka
 
 
 
 
Krátké zprávy
Roušky
22.08.2020 - Vstup pro diváky povolen výhradně s ochranou dýchacích cest. Při dodržování tohoto nařízení mohou být diváci vykázání z haly. Děkujeme za pochopení
Play-Off zápasy
21.08.2020 - Zápasy svého týmu v Play-off naleznete v rozpisu zápasů. Tabulku play-off nelze vygenerovat. http://ostravacup.cz/cup/zapas.asp?sezona=2020
Finálový program:
18.05.2019 - Neděle 09.06.2019
15:00
finálový zápas - kategorie juniorů
16:15
finálový zápas - kategorie žen
17:30
finálový zápas - kategorie mužů
Vše na SH Trojhalí Karolina Ostrava.
Jména na soupiskách
01.03.2019 - Chtěly bychom Vás upozornit. aby jste na soupiskách uváděli jen jméno a příjmení bez přezdívek. Například Jan Novák. V případě, že budete mít jiné jméno hráče než je na soupisce na webu nebo v zápise je hráč automaticky vyloučen z turnaje.
Vkladaní soupisek
01.02.2019 - Soupisky na Junior Ostrava Cup 2018 můžete vkládat pomocí tohoto formuláře www.ostravacup.cz/admin
 
 
 
Fotografie